icon slider

Automatyka
i robotyka

Automatyka przemysłowa

icon slider

Automatyzacja produkcji

Automatyka przemysłowa

Image
Image

Automatyzacja procesów produkcyjnych

 

Nasza oferta automatyzacji procesów produkcyjnych obejmuje szeroki zakres rozwiązań dla przemysłu, w tym konstruowanie maszyn i urządzeń, elektryfikację i cyfryzację, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, technologie kontrolne oraz serwis automatyki. Wyróżnia nas determinacja w tworzeniu efektywnych systemów, doświadczenie, innowacyjne oraz elastyczne podejście do projektów i korzystanie ze znanych na świecie, wysokiej klasy produktów, systemów i rozwiązań, dzięki czemu automatyzację produkcji przeprowadzamy w sposób sprawny i skuteczny. Współcześnie trudno wyobrazić sobie przemysł bez procesu automatyzacji – gdyż głównie automatyzacja linii produkcyjnych zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie oraz znacznie obniża koszty produkcyjne, zwiększając również efektywność przedsiębiorstwa. Automatyzacja procesów przemysłowych to złożony i skomplikowany proces, który każdorazowo narzuca konieczność indywidualnego podejścia do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Budowa maszyn przemysłowych, które zwiększają bezkonkurencyjność firm, ograniczają koszty i poprawiają bezpieczeństwo to zadanie odpowiednie dla teamu, którego doświadczenie i determinacja pozwalają na profesjonalne projektowanie linii technologicznych. Coraz częściej automatyzacja produkcji przemysłowej wykorzystuje technologię sieci neuronowych, czyli pochodną AI, co pozwala na jeszcze efektywniejsze i dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania. Nasze biuro konstrukcyjne maszyn zna doskonale zagadnienia robotyzacji linii produkcyjnych, dzięki czemu projektowanie i budowa maszyn w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą automatyków pozwoli na przeprowadzenie sprawnej automatyzacji procesów przemysłowych. Automatyzacja procesów technologicznych to również systemy wizyjne i inne rozwiązania korzystające ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu tworzymy innowacyjne systemy dla naszych klientów.

Automatyka i robotyka
Innowacyjnie i efektywnie

Image
Image
Image

Zalety automatyzacji linii przemysłowej

Budowa linii technologicznych przez doświadczony zespół przynosi wymierne biznesowe korzyści w postaci poprawy jakości produktów, zachowania ich identyczności i lepszej precyzji ich wykonania, z racji eliminacji błędów w wyniku czynnika ludzkiego, a także zwiększenia efektywności poprzez możliwość pracy systemów i robotów przez 24 godziny na dobę i zdecydowanie szybciej niż pracownicy. Automatyzacja linii produkcyjnej skraca drogę produktów z taśmy na rynek, co pozwala na zwiększenie przychodów w krótszym czasie bez potrzeby zwiększania zatrudnienia.

Image
Image
PRZEMYSŁOWA AUTOMATYKA JAKO SPOSÓB NA OSZCZĘDNOŚCI

Wykorzystanie robotów i komponentów światowej klasy w automatyzacji przemysłu gwarantuje optymalizację kosztów i nie zawsze musi wiązać się z potrzebą zatrudniania nowych pracowników czy zlecania nadgodzin. Poza inicjalnym kosztem instalacji ponoszone są jedynie koszty utrzymania i energii, co w dłuższej perspektywie przynosi znaczne oszczędności.

Image
AUTOMATYZACJA PRODUKCJI A POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA

Robotyzacja procesów przemysłowych zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym. Pracownicy nie muszą już wykonywać ryzykownych zadań, wymagających np. kontaktu z chemikaliami, noszenia ciężarów czy przebywania w trudnych warunkach.  Projektowanie maszyn przemysłowych w sposób pozwalający na pracę maszyny bez potrzeby zatrudniania operatora to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa w przemyśle produkcyjnym.

Automatyzacja produkcji — dlaczego my?

Jesteśmy rzetelnym partnerem dla naszych klientów, oferującym wszystkie kluczowe komponenty do stworzenia efektywnego systemu automatyki, a główną zaletą współpracy z naszą firmą jest automatyzacja i robotyzacja przemysłu w pełni dopasowana do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa. Projektowanie maszyn i urządzeń przemysłowych w sposób innowacyjny pozwala utrzymać biuro konstrukcyjne maszyn w ciągłym rozwoju, a serwis maszyn produkcyjnych, które są już wyeksploatowane, pozwala na ulepszanie doświadczeń i ciągłe podwyższanie jakości oferowanych usług. Również modernizacja maszyn przemysłowych wymaga rozumienia standardów i nawyków konstruktorów w latach, w których były one projektowane. Naprawa maszyn przemysłowych ciągle podnosi nasze kwalifikacje i kreuje doświadczenia, które wykorzystujemy, wykonując dla Państwa wszelakie usługi automatyzacji linii produkcyjnej.

Wyróżnia nas wysoka jakość produktów, wszechstronne umiejętności naszych inżynierów, pasja w działaniu i wieloletnie doświadczenie w różnorodnych projektach jako generalny wykonawca oraz jako podwykonawca dla czołowych firm z automatyzacji produkcji.

Zawsze angażujemy się w 100% w projekt, który tworzymy od zera i doprowadzamy do jego wdrożenia, a także oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji.

Podczas realizowania każdego zlecenia stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście, czyli precyzyjne dopasowanie rozwiązań do oczekiwań stawianych przez naszych klientów.

Nasz sukces opiera się również na nieustannym rozwoju i doskonaleniu umiejętności, dlatego też kładziemy bardzo duży nacisk na edukację i szkolenie kadr.

Nie zajmujemy się projektami, co do których nie mamy pewności, że będą opłacalne i rzeczywiście polepszą procesy automatyzacji produkcji u klienta.

Każde przyjęcie zlecenia poprzedza dogłębna analiza zysków i kosztów, potrzeb oraz ograniczeń, a nasza dewizą jest: „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne!”

Automatyzacja procesów przemysłowych krok po kroku

Usługa przeprowadzenia automatyzacji procesów produkcyjnych oferowana przez naszą firmę obejmuje kilkuetapowy proces, który poprzedza wnikliwa diagnoza i analiza obecnej sytuacji na linii produkcyjnej, w zakładzie czy fabryce. Każda automatyzacja procesów technologicznych realizowana jest z największą precyzją i przy indywidualnym podejściu do klienta.

Proces projektowy automatyzacji linii produkcyjnej oferowany przez nas składa się z:

Etap 1: Pomysł.

Zapoznanie się z potrzebami automatyzacji procesów produkcyjnych oczekiwanymi przez klienta, zdefiniowanie założeń i celów projektu, zapoznanie się ze standardami panującymi u klienta.

Etap 2: Koncepcja.

Opracowanie koncepcji i przedstawienie oferty w szczegółach dopasowanej do potrzeb klienta.

Etap 3: Projekt.

Podstawą sukcesu jest właściwe projektowanie urządzeń przemysłowych zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Dobrze przemyślany i wykonany projekt pozwoli na wykonanie procesu automatyzacji linii produkcyjnej bezproblemowo.

Etap 4: Dokumentacja techniczna.

Automatyzacja procesu wytwarzania jest możliwa dzięki szczegółowemu procesowi tworzenia dokumentacji technicznej. Na tym etapie oprócz modelu 3D, schematu elektrycznego i pneumatycznego w Eplanie tworzony jest wstępny programu PLC oraz projekt wizualizacji HMI. Schematy oraz ich późniejsza rewizja to baza do kontroli i nadzorowania projektów, które usprawniają serwis urządzeń przemysłowych i ich ewentualną przyszłościową modernizację.

Etap 5: Wykonanie części i kompletowanie komponentów.

Wykonanie części mechanicznych oraz zamówienie wszystkich potrzebnych materiałów handlowych.

Etap 6: Prefabrykacja szaf sterowniczych, rozdzielczych, paneli operatorskich.

Przygotowanie paneli operatorskich, szaf sterowniczych i rozdzielczych, które pozwalają na wydajne i sprawne nadzorowanie i kontrolowanie wprowadzonej automatyki przez biuro konstrukcyjne maszyn.

Etap 7: Montaż.

Zamontowanie elementów mechanicznych, szafy i panelu operatorskiego, wykonanie instalacji elektrycznej, pneumatycznej, hydraulicznej.

Etap 8: Uruchomienie.

Uruchomienie całego systemu najpierw w siedzibie firmy z przetestowaniem rozwiązań oraz wydajności maszyny, a następnie uruchomienie u klienta oraz testy maszyn. Dopełnieniem procesu uruchomienia automatyzacji linii produkcyjnej jest szkolenie zespołu w zakresie obsługi robotyki.

Etap 9: Wsparcie techniczne i serwisowe.

Zapewnianie serwisu technicznego i wsparcia merytorycznego, czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem maszyny - w skrócie serwis maszyn produkcyjnych.

Dodatkowe usługi z zakresu automatyki maszyn

Odtwarzanie i modernizacja istniejących układów sterowania

Po gruntowej diagnozie obecnej sytuacji i weryfikacji elementów sprawnych, działających gorzej lub wcale nieefektywnych proponujemy schemat nowego układu, dzięki czemu modernizacja maszyn przemysłowych aktualnie będących u klienta pozwala na posiadanie sprawnego systemu, do którego części zamienne są dostępne na rynku.

Odtwarzanie schematów na podstawie wersji papierowych

Dokumentacja papierowa – i brak jej wersji elektronicznej – może sprawić, że naprawa maszyn i urządzeń przemysłowych w sytuacjach awaryjnych może przysporzyć wiele problemów, bowiem uszkodzenie takiej dokumentacji równoznaczne jest z utratą jej. Odtworzenie schematów w programie EPLAN pozwala na późniejszą ewentualną modyfikację ich oraz nadzór nad wersjami.

Tworzenie schematów istniejących maszyn

Na życzenie klienta przygotowujemy dokumentację papierową, która w przyszłości może być pomocna przy modernizacji i prowadzeniu konserwacji. Naprawa maszyn przemysłowych bez schematu utrudnia lub nawet uniemożliwia przeprowadzenie jej w sposób szybki oraz poprawny.

Retrofit maszyn

Przywrócenie dawnej funkcjonalności, serwis automatyki, poprawa bezpieczeństwa użytkowania, wykonanie modyfikacji maszyn na podstawie wprowadzenia usprawnień, unowocześnień i modernizacji. Retrofit maszyny jest zalecany, jeśli spadek wydajności spowodowany jest zakłóceniami w jej funkcjonowaniu, usterkami czy jej zużyciem, ale nie ma konieczności jej wymiany na nową.

Projektowanie oraz produkcja autorskich układów i sterowników

Stworzenie od początku dopasowanego do potrzeb klienta układu, który nie będzie oparty o gotowe podzespoły i zastąpi czarną skrzynkę na drodze uruchomienia maszyny czy obiektu. Oferowane w przypadku, gdy rozwiązania bazujące na gotowych podzespołach okazują się nieopłacalne, nieefektywne lub nie istnieją komponenty spełniające wymogi projektu.