icon slider

Automatyka
i robotyka

Automatyka przemysłowa

icon slider

Automatyzacja produkcji

Automatyka przemysłowa

Image
Image

Robotyka i automatyka maszyn

Nasza oferta automatyzacji procesów produkcyjnych obejmuje szeroki zakres rozwiązań dla przemysłu, w tym kompletną integrację wszelakich systemów automatyki maszyn, robotykę, elektryfikację i cyfryzację, oprogramowanie komputerowe, technologie kontrolne i zaawansowane usługi analityczne. Wyróżnia nas determinacja w tworzeniu efektywnych systemów, doświadczenie, innowacyjne oraz elastyczne podejście do projektów i korzystanie ze znanych na świecie, wysokiej klasy produktów, systemów i rozwiązań. Współcześnie trudno wyobrazić sobie przemysł bez automatyzacji – automatyka i robotyka procesów produkcyjnych i kontrolnych wpływają na poprawę efektywności produkcji i wskaźnik ROI, zwiększają konkurencyjność firm oraz ograniczają koszty i poprawiają bezpieczeństwo. Coraz częściej automatyka maszyn wykorzystuje technologię sieci neuronowych, czyli pochodną AI, co pozwala na jeszcze efektywniejsze i dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania. Nasi specjaliści doskonale znają robotykę, systemy wizyjne i inne rozwiązania korzystające ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu tworzą jeszcze lepsze, bardziej kompleksowe i innowacyjne systemy dla naszych klientów.

Automatyka i robotyka
Innowacyjnie i efektywnie

Image
Image
Image

Twoje korzyści
Zwiększ efektywność dzięki automatyzacji produkcji

Dobrze zaprojektowana automatyzacja produkcji przynosi wymierne biznesowe korzyści w postaci poprawy jakości produktów, zachowania ich identyczności i lepszej precyzji ich wykonania, z racji eliminacji błędów w wyniku czynnika ludzkiego, a także zwiększenia efektywności poprzez możliwość pracy systemów i robotów przez 24 godziny na dobę i zdecydowanie szybciej niż pracownicy. Dzięki temu skraca się droga produktów z taśmy na rynek, co pozwala na zwiększenie przychodów w krótszym czasie.

Image
Image
OGRANICZENIE KOSZTÓW
Wykorzystanie robotów i automatyki maszyn gwarantuje optymalizację kosztów i jest tańsze niż zatrudnianie pracowników. Poza inicjalnym kosztem instalacji ponoszone są jedynie koszty utrzymania i energii, co w dłuższej perspektywie przynosi znaczne oszczędności.
Image
WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO
Skuteczna poprawa bezpieczeństwa w zakładzie przemysłowym to jedna z głównych zalet wykorzystania robotów. Pracownicy nie muszą już wykonywać ryzykownych zadań, wymagających np. kontaktu z chemikaliami, noszenia ciężarów czy przebywania w trudnych warunkach.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy rzetelnym partnerem dla naszych klientów, oferującym wszystkie kluczowe komponenty do stworzenia efektywnego systemu automatyki.

Wyróżnia nas wysoka jakość produktów, wszechstronne umiejętności naszych inżynierów, pasja w działaniu i wieloletnie doświadczenie w różnorodnych projektach jako generalny wykonawca oraz jako podwykonawca dla czołowych firm zajmujących się automatyką.

Zawsze angażujemy się w 100% w projekt, który tworzymy od zera i doprowadzamy do jego wdrożenia, a także oferujemy wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji.

Podczas realizowania każdego zlecenia stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście, czyli precyzyjne dopasowanie rozwiązań do oczekiwań stawianych przez naszych klientów.

Nasz sukces opiera się również na nieustannym rozwoju i doskonaleniu umiejętności, dlatego też kładziemy bardzo duży nacisk na edukację i szkolenie kadr.

Nie zajmujemy się projektami, co do których nie mamy pewności, że będą opłacalne i rzeczywiście polepszą procesy automatyzacji produkcji u klienta.

Każde przyjęcie zlecenie poprzedza dogłębna analiza zysków i kosztów, potrzeb oraz ograniczeń, a nasza dewizą jest: „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne!”

 

Nasz proces działania

Automatyzacja procesów produkcyjnych

Projektowanie, budowa i wdrożenie maszyn, urządzeń, systemów zwiększających wydajność produkcji przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pracy. Usługa przeprowadzenia automatyzacji procesów produkcyjnych oferowana przez naszą firmę obejmuje kilkuetapowy proces, który poprzedza wnikliwa diagnoza i analiza obecnej sytuacji na linii produkcyjnej, w zakładzie, czy fabryce. Każdy projekt realizowany jest z największą precyzją i przy indywidualnym podejściu do klienta.

Proces projektowy oferowany przez nas składa się z:

 1. Pomysł
  Zapoznanie się z potrzebami i oczekiwaniami klienta, zdefiniowanie założeń i celów projektu, zapoznanie się ze standardami panującymi u klienta.
 2. Koncepcja
  Opracowanie koncepcji i przedstawienie oferty w szczegółach dopasowanej do potrzeb klienta.
 3. Projekt
  Projekt automatyki i elektryki maszyn czy całych linii produkcyjnych.
 4. Dokumentacja techniczna
  Tworzenie dokumentacji technicznej: modelu 3D, schematu elektrycznego oraz programu PLC/HMI, rysowanie schematów elektrycznych w programie ePlan. Schematy to baza do kontroli i nadzorowania układu na poziomie planu i projektów oraz do ewentualnej modernizacji i projektowania konserwacji i aktualizacji w przyszłości.
 5. Wykonanie części i kompletowanie komponentów
  Wykonanie części mechanicznych oraz zamówienie wszystkich potrzebnych materiałów handlowych.
 6. Prefabrykacja szaf sterowniczych, rozdzielczych, paneli operatorskich
  Przygotowanie paneli operatorskich, szaf sterowniczych i rozdzielczych, które pozwalają na wydajne i sprawne nadzorowanie i kontrolowanie wprowadzonej automatyki.
 7. Montaż
  Zamontowanie elementów mechanicznych, szafy i panelu operatorskiego, wykonanie instalacji elektrycznej, pneumatycznej, hydraulicznej.
 8. Uruchomienie
  Uruchomienie sytemu najpierw w siedzibie firmy z przetestowanie rozwiązań oraz wydajności maszyny, a następnie uruchomienie u klienta oraz testy maszyn i szkolenia z jej obsługi.
 9. Wsparcie techniczne
  Zapewnianie serwisu technicznego i wsparcia merytorycznego, czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem maszyny.

Dodatkowe usługi z zakresu automatyki maszyn

Odtwarzanie i modernizacja istniejących układów sterowania
Po gruntowej diagnozie obecnej sytuacji i weryfikacji elementów sprawnych, działających gorzej lub wcale nieefektownych proponujemy schemat nowego układu lub modernizację istniejących.

Odtwarzanie schematów na podstawie wersji papierowych
Dokumentacja papierowa umożliwia odtworzenie schematów na bazie nowych elementów, celem przywrócenia układom pierwotnej wydajności i sprawności, w sytuacjach gdy niemożliwa jest modernizacja na podstawie stanu faktycznego z racji zbyt głębokich zmian wprowadzonych w działaniu maszyn i układów.

Tworzenie schematów istniejących maszyn
Na życzenie klienta przygotowujemy dokumentację papierową, która w przyszłości może być pomocna przy modernizacji i prowadzeniu konserwacji.

Retrofit maszyn
Przywrócenie dawnej funkcjonalności, poprawa bezpieczeństwa użytkowania, wykonanie modyfikacji maszyn na podstawie wprowadzenia usprawnień, unowocześnień i modernizacji. Retrofit maszyny jest zalecany, jeśli spadek wydajności spowodowany jest zakłóceniami w jej funkcjonowaniu, usterkami czy jej zużyciem, ale nie ma konieczności jej wymiany na nową.

Projektowanie oraz produkcja autorskich układów i sterowników
Stworzenie od początku, dopasowanego do potrzeb klienta układu, który nie będzie oparty o gotowe podzespoły i zastąpi czarną skrzynkę na drodze uruchomienia maszyny, czy też obiektu. Oferowane w przypadku, gdy rozwiązania bazujące na gotowych podzespołach okazują się nieopłacalne, nieefektywne lub nie istnieją komponenty spełniające wymogi projektu.