icon slider

Automatic
Guided Vehicle

Automatyka przemysłowa

icon slider

WÓZKI AGV

Image
Image

Wózek samojezdny AGV

Automatyka maszyn to fundament przemysłu 4.0 – nowoczesnego, wykorzystującego roboty i nowatorskie technologie do poprawy efektywności i opłacalności produkcji. Wózek samojezdny AGV, automated guided vehicle, jest inteligentnym pojazdem bezzałogowym, którym sterują układy nawigacji niewymagające operatora. Jego zastosowanie pozwala na usprawnienie produkcji i przynosi zwrot kosztów przy dłuższym użytkowaniu. AGV doskonale wpisują się w projekt automatyzacji procesu produkcyjnego, współdziałając m.in. z systemem lokalizacji obiektów w halach produkcyjnych. Oferujemy wózki AGV dostosowane do potrzeb klienta i wymagań technicznych jego procesów produkcyjnych, działające w systemach AGV łatwo adaptujących się do zmian w procesie produkcyjnym i skalowalnych w razie konieczności zwiększenia zakresu ich działania.

Automatic Guided Vehicle
Adaptacyjne i intuicyjne

Image
Image
Image

Zastosowanie AGV
W potrzebie redukcji kosztów

Samojezdne wózki AGV wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie liczy się redukcja kosztów produkcji bez utraty na jej efektywności i jakości produktów. Główne obszary zastosowania AGV w przemyśle to branża motoryzacyjna czy logistyczna, w których priorytetem jest nieustanna optymalizacja produkcji. Wózki AGV pozwalają na poprawę efektywności i elastyczności cyklu produkcyjnego przy jednoczesnym obniżaniu kosztów operacji takich jak przechowywanie, przeładunek czy wyszukiwanie obiektów i produktów.

Image
Image
DLA NOWYCH I ISTNIEJĄCYCH ZAKŁADÓW
Wózki AGV, jako efektywne kosztowo urządzenia do przeładunku obiektów jak kartony, palety czy inne, sprawdzą się zarówno w już istniejących zakładach przemysłowych, jak i w nowopowstających, wpisane w cały projekt automatyzacji produkcji.
Image
MOŻLIWOŚĆ MODYFIKACJI I EKSPANSJI
Nowoczesne systemy AGV oferowane przez naszą firmę mogą być poddane modyfikacjom i ekspansji w przyszłości, zależnie od potrzeb klienta i zmieniających się warunków procesu produkcyjnego. Klient samodzielnie może skonfigurować system lub zlecić to nam.

Nasz dział AGV

Dział AGV jest przez nas systematycznie rozwijany. Możemy pochwalić się prototypową konstrukcją wózka samojezdnego zbudowanego przy współpracy z partnerem, na razie nieprzeznaczonego do produkcji seryjnej, ale o wysokiej funkcjonalności i widowiskowym designie.

 

Możemy zbudować wózki typu:

  • Podążające za taśmą magnetyczną
  • Operujące kamerą w naturalnej nawigacji
  • Używające metody pomiarów punktów
  • Nawigujące poprzez reflektor