icon slider

Relokacje
maszyn

Relokacja maszyn i urządzeń

icon slider

Relokacja maszyn

Relokacja maszyn i urządzeń

Image
Image

Relokacja maszyn, linii produkcyjnych, relokacja fabryk

Oferujemy profesjonalne, bezpieczne i precyzyjne usługi relokacji maszyn i linii produkcyjnych parków maszynowych. Specjalizujemy się w załadunkach i rozładunkach maszyn, transporcie maszyn i urządzeń, przenoszeniu maszyn – w tym także ponadgabarytowych i ciężkich – oraz transferze całych linii produkcyjnych, fabryk i zakładów. Nasze projekty relokacji przemysłowych są szczegółowo planowane, co zapewnia powodzenie projektu i minimalizuje przestoje produkcyjne do minimum. Nasz zespół ds. relokacji przemysłowych dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym, w tym między innymi małogabarytowymi dźwigami elektrycznymi typu pick and carry, co gwarantuje wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Relokacja maszyn
Bezpiecznie i profesjonalnie

Image
Image
Image

Kompleksowo
bezpiecznie i profesjonalnie

Relokacje przemysłowe | Relokacje fabryk | Przenoszenie maszyn | Kompleksowe usługi przenoszenia zakładów ESOX-Automatyka Przemysłowa to Twój specjalista od szeroko pojętych usług relokacji przemysłowej z jednego źródła! Jesteśmy wiodącym na rynku dostawcą inteligentnych, kompleksowych, w pełni zintegrowanych rozwiązań logistycznych w zakresie relokacji przemysłowej, relokacji fabryk, przenoszenia maszyn, kompleksowej usługi przenoszenia zakładów produkcyjnych i transportu multimodalnego.

Image
Image
NOWOCZESNY SPRZĘT
Wykorzystujemy nowoczesny, wysokospecjalistyczny sprzęt jak dźwigi samojezdne, suwnice ramowe, rolki transportowe, poduszki powietrzne, platformy i wózki widłowe, który pozwala na precyzyjne prace relokacyjne nawet w trudno dostępnych miejscach.
Image
OPTYMALIZACJA DZIAŁAŃ
Nasze usługi relokacji linii produkcyjnych i maszyn planowane są w każdym detalu, z maksymalnym bezpieczeństwem i w optymalnym momencie, by zapewnić minimalizację kosztów związanych z przestojem oraz przenoszeniem maszyn.

Dlaczego my?

Od początku działalności konsekwentnie budujemy pozycję lidera na rynku usług relokacji maszyn, fabryk i zakładów przemysłowych oraz przenoszenia maszyn i transportu multimodalnego. Inwestujemy w rozwój firmy i naszych pracowników, a także dokonujemy ekspansji na inne rynki, co pozwala nam budować stabilną markę w kraju i zagranicą oraz bogate portfolio zadowolonych klientów i dochodowe, trwałe partnerstwa międzynarodowe.

Klienci, w tym globalne marki, powierzają ESOX-Automatyce Przemysłowej zlecenie przenoszenia maszyn czy relokacji linii produkcyjnych lub fabryk, bo mają do nas zaufanie. To właśnie ono jest kluczem do udanej współpracy. Nie zawodzimy tego zaufania i dajemy klientom to, czego potrzebują – kompleksowe usługi dopasowane do potrzeb, dostarczone na czas i w ramach ustalonego budżetu oraz z zachowaniem rygorystycznych standardów jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Dysponujemy niezbędną wiedzą, umiejętnościami oraz know-how dotyczącym m.in. technik zarządzania relokacją przemysłową, relokacją maszyn czy relokacją fabryk, a także mamy wieloletnie doświadczenie w tych usługach, co pozwala nam sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom relokacyjnym. Ponadto, w procesie relokacji postępujemy wedle ściśle określonego planu i harmonogramu, hołdujemy zasadom, politykom i procedurom oraz trzymamy się wyznaczonego budżetu.

Co oferujemy?

 • relokację maszyn,
 • relokację linii produkcyjnych i zakładów przemysłowych,
 • przenoszenie maszyn wewnątrz zakładu i poza zakładem,
 • transport maszyn i transport multimodalny,
 • demontaż maszyn i urządzeń, ich montaż oraz transport (w tym ponadgabarytowych),
 • rozładunek maszyn, ich pozycjonowanie, podłączenie i uruchomienie,
 • odłączenie i ponowną instalację mediów zasilających oraz testy i pomiary
 • cyfrową niwelację: poziomowanie,
 • dodatkowe usługi: wynajem dźwigów, doradztwo w zakresie relokacji, cena ryzyka, mocowanie urządzeń i przegląd. Korzyści współpracy z nami:
 • minimalizacja przestojów i zakłóceń w firmie,
 • współpraca z jednym generalnym wykonawcą, który dysponuje doskonale wyszkolonym i doświadczonym personelem,
 • kompletny proces relokacji – od A do Z,
 • specjalistyczny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo i efektywność procesu,
 • trzymanie się harmonogramu i budżetu,
 • indywidualnie dopasowany do potrzeb projekt,
 • redukcja kosztów i skomplikowania biznesowego procesu przy utrzymaniu jakości i terminowości dostaw.

 

Nasze usługi:

Relokacje przemysłowe
Kompleksowe relokacje przemysłowe dopasowane do potrzeb klienta, czyli przenoszenie fabryk – całych zakładów przemysłowych i infrastruktury mechanicznej. Zarządzanie procesem na każdym jego etapie. Spełnianie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa pracy. Kompleksowa usługa od demontażu maszyn i urządzeń, poprzez pakowanie i transport, po ponowny montaż całości infrastruktury – linii produkcyjnych i gniazd produkcyjnych, podłączenie mediów, wykonanie pomiarów. Podejmiemy się każdego projektu, bez względu na jego skomplikowanie, zakres prac czy gabarytowość urządzeń lub maszyn. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem jak dźwigi samojezdne, suwnice mobilne i specjalistyczne wózki widłowe pozwalającym na profesjonalne przeprowadzenie relokacji linii produkcyjnych i zakładów przemysłowych.

Relokacje maszyn
Relokacja i przenoszenie maszyn, w tym ciężkich, asymetrycznych, wielkogabarytowych. Niezbędna ekspertyza, bogate i nowoczesne zaplecze techniczne i doświadczenie pozwalające na relokacje maszyn w terminie i w ramach wyznaczonego budżetu oraz w pełni bezpiecznie. Ponadto oferujemy dodatkowe usługi jak wykonanie pomiarów energetycznych, podłączenie urządzeń i dokonanie cyfrowych niwelacji. Relokację maszyn zaczynamy od opracowania precyzyjnego projektu, uwzgledniającego potrzeby klienta i warunki w nowym miejscu. Następnie demontujemy maszyny i przygotowujemy stosowną dokumentację, oczyszczamy i pakujemy części w sposób zapewniający bezpieczny transport. Przenoszenie maszyn planowane jest w najlepszych warunkach i we właściwym zabezpieczeniu, najkrótszą i najwygodniejszą trasą, by zminimalizować ryzyko zniszczenia. Ostatni etap to rozładunek i montaż maszyn oraz ich wyważenie i podłączenie, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i po uprzednich oględzinach i pomiarach stanowiska pracy.

Jak przebiega współpraca?

Nasi klienci już od początku współpracy z nami zyskują – każdy otrzymuje własny zespół przeznaczony do zarządzania projektem, który konsekwentnie realizuje proces od A do Z, współpracując z naszymi inżynierami, ekipą produkcyjną i montażową. Dzięki temu projekty wykonane są na czas i z pełną optymalizacją kosztową, a ścisła współpraca z klientem pozwala dopasować projekt do jego potrzeb.

Współpraca w zakresie relokacji maszyn i urządzeń przemysłowych czy zakładów przebiega w następujących etapach:

 • Ewaluacja i przygotowanie koncepcji. Ocena możliwości zrealizowania projektu, biorąc pod uwagę budżet, harmonogram i zakres prac.
 • Planowanie i projektowanie. Wyznaczenie terminów pracy, oszacowanie budżetu, sprawdzenie dostępności materiałów i środków, a także opracowanie celów i priorytetów niezbędnych do sukcesu w projekcie.
 • Wykonanie projektu. Demontaż maszyn, urządzeń i instalacji, pakowanie, załadunek, transport maszyn do docelowej lokalizacji. Rozładunek maszyn, ich ponowny montaż, poziomowanie, podłączenie mediów, końcowa kalibracja.
 • Monitorowanie i kontrola. Sprawdzenie działania podłączonych maszyn, urządzeń oraz podsumowanie projektu z użyciem podstawowych czynników determinujących jego powodzenie.


Dlaczego warto?

Kompleksowa usługa relokacji maszyn to opracowanie planu relokacji z uwzględnieniem potrzeb klienta, wymagań sprzętowych i warunków w nowej lokalizacji, precyzyjny demontaż maszyn wraz ze sporządzeniem niezbędnej dokumentacji, transport maszyn w optymalnych warunkach i najlepszą możliwą trasą, rozładunek maszyn, ich montaż i podłączenie w nowej lokalizacji.

Relokacja, przeniesienie czy też transfer maszyn lub całych linii technologicznych to wbrew pozorom bardzo skomplikowany proces, wymagający odpowiednich środków i precyzyjnego planowania. Dzięki firmie ESOX-Automatyka Przemysłowa zoptymalizujesz cały proces po każdym względem, a skrupulatne zaplanowanie działań, ich synchronizacja i optymalizacja procesów pozwoli na efektywne, bezpieczne i profesjonalne przeprowadzenie projektu z jak najmniejszym wpływem na zdolności produkcyjne zakładu. Ponad 20 lat doświadczenia związanego z przeniesieniami maszyn, relokacjami oraz instalacjami całych linii produkcyjnych, setki załadowanych, rozładowanych i przeniesionych maszyn, a do tego specjalistyczny sprzęt, w tym małogabarytowe dźwigi elektryczne, gwarantują komfort pracy i bezpieczeństwo (brak spalin) pracowników naszych klientów przebywających na halach produkcyjnych podczas procesu relokacji.

Zaufaj specjalistom od relokacji

Zaufanie się zdobywa. Każdym projektem zrealizowanym na czas i w założonym budżecie. Każdą profesjonalnie przeprowadzoną relokacją maszyn czy relokacją linii produkcyjnych. Każdym zadaniem wykonanym bezpiecznie i przy optymalizacji kosztowej. Dzięki zapewnianiu klientom dokładnie takich usług, jakich potrzebują, budujemy zaufanie na przestrzeni lat. Stawiamy potrzeby klienta jako nasz priorytet, co pozwala nam dostarczać najlepszej jakości usługi. Zależy nam na tym, by klienci byli w pełni zadowoleni z naszych projektów i takie podejście się opłaca – zarówno nam, jak i naszym klientom.

Te przyświecające nam wartości łączymy z najnowszymi, inteligentnymi rozwiązaniami logistycznymi oraz wyspecjalizowaną kadrą, która ma wysoki etos pracy i z poświęceniem realizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Taka mieszanka to gwarancja sukcesu!

Kompleksowy proces
Szczycimy się tym, że zajmujemy się relokacją przemysłową od początku do końca, zaczynając od usunięcia określonych elementów w istniejącym zakładzie, demontażu maszyn i urządzeń, sporządzenia niezbędnej dokumentacji przez pakowanie, załadunek, transport maszyn, aż po ponowny montaż maszyn, urządzeń, instalacji i dokonanie pomiarów.

Szeroki zakres usług
Od sprzętu przemysłowego i linii produkcyjnej po wrażliwą aparaturę laboratoryjną – możemy wszystko przenieść i ponownie zamontować. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w relokacji różnego rodzaju maszyn. Nieważne, jak skomplikowana jest logistyka czy jak duży zakres prac – specjalizujemy się w montażu dużych i ponadgabarytowych maszyn i pojedynczych urządzeń.

Indywiduane podejście
Do każdego z naszych projektów związanych z relokacjami przemysłowymi podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Dokładnie analizujemy wszystkie szczegóły projektu, optymalizujemy je wspólnie z naszym klientem, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i setkom zrealizowanych projektów oraz nakreślamy harmonogram i oszacowujemy budżet.

Dodatkowe usługi
Przy okazji relokacji maszyn, możemy zaoferować klientom inne usługi, korzystając z naszej specjalistycznej wiedzy dotyczącej automatyzacji przemysłowej, to jest: optymalizacja działania ciągów technologicznych, wymiana lub utylizacja maszyn, profesjonalne pomiary techniczne, doradztwo w zakresie automatyzacji, projekty przyłączeniowe, techniczne, instalacyjne.

Image is not available
ZAŁADUNEK MASZYN DO OBRÓBKI SKRAWANIEM
Załadunek maszyn CNC na samochody transportowe dla przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją części do lotnictwa.
Image is not available
RELOKACJA MASZYN DO PRODUKCJI
ELEMENTÓW ZAWIESZENIA
Demontaż oraz relokacja maszyn dla firmy
zajmującej się produkcją m.in. elementów
zawieszenia oraz ogólną gałęzią automotive
Image is not available
DEMONTAŻ PRASY ORAZ ZAŁADUNKI TRANSPORTÓW
Demontaż oraz załadunki poszczególnych części prasy dla firmy zajmującej się odlewami aluminiowymi.
Image is not available
ROZŁADUNEK FREZARKI 5-OSIOWEJ HERMLE
Rozładunek oraz transport frezarki 5-osiowej HERMLE dla własnego użytku.
Image is not available
ROZŁADUNEK ORAZ RELOKACJA
MASZYN WRAZ Z ICH PODŁĄCZENIEM
Rozładunek,relokacja oraz podłączenia maszyn do obróbki głowic oraz bloków silnika dla jednej z firm działającej w branży automotive.
Image is not available
ROZŁADUNEK ORAZ POSADOWIENIE PRASY
Rozładunki oraz posadowienie servo prasy dla klienta z branży automotive.
Image is not available
ROZŁADUNEK ORAZ RELOKACJA PRASY
Rozładunek oraz relokacja prasy dla firmy zajmującej się produkcją wszelkiego rodzaju komponentów elektrycznych dla gałęzi motoryzacyjnej.
Image is not available
ROZŁADUNEK ORAZ RELOKACJA WTRYSKARKI
Rozładunek wraz z relokacją na miejsce pierwotne wtryskarki do wyrobów gumowych.
Image is not available
ROZŁADUNEK ORAZ RELOKACJA WTRYSKARKI
Rozładunek wraz z relokacją na miejsce pierwotne wtryskarki do wyrobów gumowych.
previous arrow
next arrow
Slider